O firmie

KAMPOL – FRUIT Sp. z o.o. jest firmą rodzinną, założoną w 1992 roku w Białej Rawskiej przez Prezesa Piotra Furmańskiego. W początkowych okresie funkcjonowania podstawą działalności był skup i export na rynki krajowe i wschodnie świeżych jabłek, gruszek i wiśni, a także owoców jagodowych. W ekspresowym tempie udało się uruchomić nowoczesną sortowanię owoców świeżych, która do dnia dzisiejszego zaopatruje sieci handlowe w całej Europie. Sukces na rynku owoców świeżych oraz ogromna baza surowcowa, pozwoliła na poszerzenie działalności.

W 2009 roku firma KAMPOL – FRUIT Sp. z o.o. została właścicielem zakładu produkcyjnego w Milejowie (ZPOW Milejów). W pierwszej kolejności uruchomiono Wydział Soków Zagęszczonych, a po roku również Wydział Mrożonych Owoców i Warzyw. Dzięki ogromnym inwestycjom oraz agresywnej strategii handlowej, firma w bardzo krótkim czasie ugruntowała swoją pozycję na rynku. W 2015 roku uruchomiono jedną z najnowocześniejszych w Polsce linii przecierowych, co pozwoliło na rozszerzenie portfolio produktowego. Mrożonki, koncentraty oraz przeciery trafiają do Odbiorców na pięciu kontynentach.

Prezes Piotr Furmański postanowił rozszerzyć działalność przetwórczą pod marką PPHU KAM – POL Import – Export Piotr Furmański. W 2014 roku PPHU KAM – POL stała się właścicielem zakładu produkcyjnego w Nasielsku, gdzie intensywnie prowadzona jest produkcja mrożonych owoców, warzyw, grzybów oraz ziół. W 2020 roku oddano do użytku najwyższą w Polsce chłodnię magazynową z 12 600 miejscami paletowymi.

Rok 2020 wiązał się również z zakupem trzeciej lokalizacji produkcyjnej. Z dniem 01.07.2020 do grupy KAMPOL – FRUIT Sp. z o.o. dołączył zakład w Rykach. Działalność fabryki opiera się na produkcji owoców i warzyw, z imponującą bazą surowcową warzyw okopowych, kalafiorów, brokułów oraz roślin strączkowych. W Rykach wytwarzane są również koncentraty, a docelowo planowane jest uruchomienie linii przecierowej.

Firma KAMPOL – FRUIT Sp. z o.o. zatrudnia ponad 700 pracowników, którzy poprzez zaangażowanie, współpracę i ukierunkowanie na założone cele, stanowią niezachwianą strukturę Spółki. Prosta struktura zarządzania przekłada się na szybkie i trafne decyzje zorientowane na naszych Odbiorców. Gwarancją jakości naszych produktów są najwyższe noty uzyskiwane podczas certyfikacji BRC/IFS oraz klientowskich audytów drugiej i trzeciej strony.